1 – 4.05.2026
Specific Tour
30 people
___
Дати на пътуване: 01 – 04.05.2026 г.
Дестинация: Италия – Амалфи, Неапол
Тръгване от: гр. София, България
Място на тръгване: Летище София, Терминал 2
ЦЕНА: 730 € /1427,75 лв. ЦЕНА ЗА РАННИ ЗАПИСВАНИЯ: 690 € /1349,50 лв. до 01.02.2026 г.
Депозит: 30% от сумата на човек
Доплащане: до 30 дни преди заминаването
Заминаване: групата се събира на летище София, Терминал 2 в 13:30 ч, полет на Ryanair (13:05 ч.) София – Неапол В 15:30 ч. Пристигане на летището в 16:10 ч. При възможност: посещение на Помпей (заплаща се входен билет 24 евро). Трансфер до хотела в Кастелмаре ди Стабиа, пристанищен град на Неаполитанския залив, в подножието на Везувий. Вечеря и нощувка.
Закуска.
● Посещение на християнските катакомби Сан Дженаро – най-големия комплекс от катакомби в Южна Италия. Първите християни използвали катакомбите като скривалища и място, където се събирали за богослужения. Тук е гробът на св. Януарий, покровителят на Неапол, мощите му са се съхранявали тук до 9 век. Сега са в катедралата Сан Дженаро.
● Посещение на Катедралата на Неапол, посветена на св. Януарий. Той бил епископ в италианската област Кампания и пострадал мъченически през 4 век, по време на жестокото гонение, предприето от императорите Диоклетиан и Максимиан, отнело живота на десетки хиляди християни. Поклонение на кръвта на св. Януарий, която се втечнява няколко пъти годишно. Чудесното “оживяване” на кръвта се повтаря ежегодно на 19 септември, денят на мъченическата смърт на св. Януарий, 16 декември – в памет на чудотворното спасение на Неапол от изригването на Везувий и в събота преди първата неделя на месец май – в деня на първото пренасяне на мощите на св. Януарий от Поцуоли в Неапол (V век), както и при някои специални събития. Ако кръвта през някоя година не премине в течност, се възприема като свидетелство, че се очаква някаква голяма трагедия.
● Свободно време в Неапол за разходка по Спаканаполи, или Виа Сан Баджо – главната улица на Неапол, сърцевина на историческия му център. Живописна гледка от хора, църкви, магазинчета и сгради. Това е плетеница от тесни улички, някога средище на гръцките и римски селища, унаследени от Неапол.
● Връщане в хотела. Вечеря и нощувка.
• Отпътуване към гр. Амалфи. Пътят по Амалфийското крайбрежие е удивително красив и откриващ изключително живописни гледки, като панорамен изглед към Позитано и Соренто. • Поклонение на мощите Св. Ап. Андрей Първозваний, покоящи се в едноименната катедралав гр. Амалфи; • Разходка в града, свободно време за обяд; • Разходка с корабче по Амалфийското крайбрежие; • Посещение на Салерно. Поклонение на мощите на Св. ап. евангелист Матей в базиликата „Сан Матео“, в Салерно (построена 1080-1085 г.); • Връщане в хотела. Вечеря и нощувка.
ЗаЗакуска пакет. Трансфер до летището. Полет на Ryanair в 8:35. Пристигане на летище София – 11:10 ч.